Üst Slider

» » HANGİ BÖLÜM KAÇ NETLE KAZANILIR? TÜM BÖLÜMLER BİR ARADA

Üniversite sınavına hazırlık sürecindeki hemen hemen her öğrencinin sürekli aklına takılan “hangi bölüm kaç netle kazanılır , X bölümü için kaç net gerekli, YGS sıralamam Y bin LYS’de kaç net gerekli” gibi benzer soruların cevabını artık en güvenilir kaynak; Yükseköğretim Kurulu (YOK) verecek. Peki nasıl?

Karşınızda YOK ATLAS !

Sınav döneminde ki öğrencilerimizin akıllarını daha fazla bu sorularla meşgul etmesini istemeyen YOK,  ATLAS adındaki internet sitesini duyurdu. Peki bu site nedir, ne işe yarar?
Atlas programının asıl amacı başta da belirttiğimiz gibi öğrencilere her bölümün ortalama kaç net veya başarı sıralaması ile aldığını en doğru şekilde öğrencilere göstermek.Bunu yaparken de size sunduğu bilgileri geçen yılın sınav sonuçlarından sunuyor. Yani örneğin Bilgisayar Mühendisliği ile ilgili bilgilere ulaşmak istiyorsanız Atlas sayesinde geçen sene üniversite tercihleri sonucunda Bilgisayar Mühendisliğine yerleşen kişilerin  derslerden kaç net yaptığı, totaldeki puanlarının ne olduğu, üniversitelerin taban ile tavan puan ve başarı sıralamaları filtrelenerek sizlere sunuluyor. Ayrıca bu program tamamen ücretsiz ve %100 güvenilir.Ayrıca bu bilgilere daha rahat ulaşabilmeniz için ATLAS sitesinde 4 farklı kategori bulunuyor.Bunlardan da kısaca bahsedelim.
hangi-bolum-kac-netle-kazanilir
Ön Lisans Atlası
YGS ile yerleşecekler, sınavsız geçiş hakkını kullanacaklar geçen yıl yerleşenlerin YGS netlerini, lisede ki alan ve dallarını, yatay geçiş yapma istatistiklerini ve benzer birçok istatistiğe ulaşarak doğru tercih yapmak isterseniz tüm güvenilirliği ile Ön Lisans Atlası kullanabilirsiniz.

Hangi Bölüm Kaç Netle Kazanılır | LYS’de Kaç Net Yapmalıyım ?

YGS sonuçları iyi olanda kötü olanda LYS’de neler yapması gerektiğini ister istemez merak ediyor. Bu durumu da düşünen YOK Atlas programı içeresine YGS-LYS net sihirbazı eklemiş. Burada istediğin Lisans veya Ön Lisans programını seçerek geçen yıl ki öğrencilerin YGS ve LYS’de kaç net yaptığını görebilirsiniz. Kısacası artık hangi bölüm kaç netle kazanılır sorusunun cevabını da atlas ile bulabilirsiniz.

burhan demir

«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

YGS-LYS SORGULAMA